XI. ročník ZATRE - Pardubice 2013

Turnaje probíhaly jako součást mezinárodního festivalu šachu a her CZECH OPEN 2013 v Pardubicích ve dnech 20.-21.7.2013.

A) ZATRE-Karty

Pro dramatický turnaj, kterým se v sobotu dopoledne zahajoval Zatre Triatlon, byl jako herní systém zvolen Round-Robin.

Při shodném počtu bodů se jako druhé kritérium uplatnil vzájemný zápas.

V případě 7. až 9. místa ani toto druhotné kritérium nestačilo a rozhodovalo až celkové skóre.

Překvapením turnaje se stal Michal Buriánek, který jako úplný začátečník (sehrané 2 tréninkové partie) nastoupil a obsadil 3. příčku.

B) ZATRE-Páry

Vzhledem k pozdnímu konci karetního Zatre začínal tento turnaj až v pozdním sobotním odpoledni.

Z časových důvodů se tedy turnaj hrál systémem Round-Robin, ale pouze jednokolově.

C) ZATRE-Hlavní turnaj

V neděli 21.7.2013 se konal hlavní turnaj Zatre jednotlivců. Hrálo se kruhovým systémem podle pravidel ZATRE e. V. , 15 min na partii pro každého hráče.

Kritéria byla následující: body, výsledek vzájemných zápasů a rozdíl celkového skóre.

Po roce se na turnaji zase objevila Jarka, která dokázala porazit dva z medailistů (Vláďu a Milana). Nakonec zvítězil Vláďa, který v poslední zápase porazil Filipa o jediný bod (308:307).

2. místo obsadil Milan a o třetí příčce rozhodl až rozdíl celkového skóre, který měla suverénně nejlepší Petra.

Pro účastníky všech turnajů A)+B)+C) : ZATRE-Triathlon

Body do pořadí Triathlonu byly přiděleny za každý turnaj takto: za poslední místo 1 bod, za předposlední místo 2 body, atd. až do 1. místa.

První tři v každém turnaji dostali navíc prémiové body, a sice +5 bodů za 1. místo, +3 body za 2. místo, +1 bod za 3. místo.

Body za turnaj ZATRE-Karty se dělí dvěma a body za umístění dvojice v turnaji ZATRE-Páry dostal každý z dvojice hráčů.

Z výsledků hráčů, kteří se zúčastnili všech tří turnajů, bylo spočteno pořadí v ZATRE-Triathlonu: